Hasło

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

XIV Turniej Piłki Nożnej Seniorów "O Puchar Starosty Nyskiego 2017 "

Piłka nożna plażowa w Głuchołazach sędziowie: społecznie Ryszard Wawro, Adam Kitajczuk

XIV Turniej Piłki Nożnej Seniorów „O Puchar Starosty Nyskiego” – 2017 r.

Turniej finałowy:

Termin turnieju 06.08.2017 od godz.14.00 – boisko sportowe LZS Biała Nyska gmina Nysa.

LZS Maciejowice koszulki bordowe i białe
LZS Jędrzychów koszulki białe oraz żółte i spodenki czarne
LZS Atom Grądy – Goświnowice koszulki granatowe i zielone
LZS Gryżów koszulki pomarańczowe.

Harmonogram turnieju finałowego:

13.30 – Zbiórka uczestników turnieju finałowego

13.40 – Weryfikacja zawodników uczestniczących w zawodach.

14.00 - I mecz półfinałowy mistrz grupy „A” z v-ce mistrzem grupy „B”.

LZS Jędrzychów (koszulki białe) - LZS Maciejowice(koszulki bordowe) w przypadku remisu rzuty karne po 5, kolejne do skutku.

15.05 – II mecz półfinałowy mistrz grupy „B” z v-ce mistrzem grupy „A”.

LZS Gryżów (koszulki pomarańczowe) – LKS Atom Grądy – Goświnowice (koszulki granatowe) w przypadku remisu rzuty karne po 5, kolejne do skutku.

16.15 – Mecz o 3 miejsce w turnieju przegrana półfinał I – przegrana półfinał II w przypadku remisu rzuty karne po 5, kolejne do skutku.

17.10 – Finał - Mecz o 1 miejsce w turnieju wygrana półfinał I – wygrana półfinał II w przypadku remisu rzuty karne po 5, kolejne do skutku.

18.10 wręczenie nagród dla uczestników turnieju.

18.25 - Zakończenie turnieju finałowego.

Wyniki rozgrywek grupa "A" 30.07.2017 r.

V Kolejka – 30.07.2017 godz. 17.00 niedziela

Lp. Gospodarze * Goście

9. LKS Biała Nyska * Polonia Nysa 3-2
10. LKS Atom Grądy Goświnowice * LZS Jędrzychów termin zawodów sobota 29.07.2017 godz.17.00 1-10
Pauza GLKS Kamiennik x

Tabela rozgrywek grupa "A" -stan na 30.07.2017 r.

Wyniki rozgrywek grupa "B" 28-30.07.2017

8. KKS Sudety Burgrabice * LZS Ścinawa Nyska - Korfantów termin zawodów piątek 28.07.2017 godz.18.00 4-2

9. LZS Kastor Jasienica Górna * LZS Ścinawa Nyska - Korfantów 5-2
10. LZS Gryżów * KKS Sudety Burgrabice 3-1
Pauza LZS Maciejowice x

Tabela rozgrywek grupa "B" stan na 30.07.2017 r.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SENIORÓW O PUCHAR STAROSTY NYSKIEGO EDYCJA XIV 2017

Od środy do niedzieli (19 – 23 lipca) na boiskach piłkarskich powiatu nyskiego rozegrano 2 i 3 kolejkę Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Starosty Nyskiego.
Żadna z drużyn nie lekceważy żadnego meczu, wystawiając do gry swoich najlepszych zawodników. W meczach testuje również piłkarzy innych drużyn których zamierza pozyskać i zgłosić do rozgrywek mistrzowskich w sezonie 2017/2018. Jest też o co grać. Oprócz głównego trofeum jakim jest Puchar. Starosta ufundował dla każdej drużyny biorącej udział w turnieju cenne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Im wyższa pozycja na zakończenie turnieju, tym cenniejsza jest nagroda.

Wyniki: Grupa A
19.07 LKS ATOM Grądy Goświnowice – GLKS Kamiennik 9:1 (3:1)
1:0 Juras, 14 min. 1:1 Skalski 15 min. 2:1 Zabłocki 16 min. 3:1 Juras 33 min. 4:1 Jawor 52 min. 5:1 Szczotka 55 min (samobójcza). 6:1 Zabłocki 57 min. 7:1 Szachniewicz 67 min. 8:1 Juras 75 min. 9:1 Jawor 82 min.
Mecz sędziowali: Daniel Jamiński i Dawid Tkacz
Po wysoko przegranym u siebie w pierwszym meczu z LKS Biała Nyska, do Grądów trener Jan Skiba przywiózł 6 nowych zawodników. Nic nie pomogło, przegrał jeszcze wyżej.

19.07 LZS Jędrzychów – Polonia Nysa (juniorzy) 6:2 (1:1)
0:1 Trzpioła 23 min. 1:1 Zwoliński 33 min. 2:1 Szyszka 64 min. 3:1 Pisula 70 min. 3:2 Lis 73 min. 4:2 Pisula 73 min. 5:2 Jędorowicz 86 min. (karny) 6:2 Szyszka 90 min.
Mecz sędziowali: Adam Kitajczuk i Paweł Niemiec
Pierwsza połowa meczu po wyrównanej grze zakończyła się remisem 1:1. W 64 minucie gospodarze zdobyli prowadzenie. Z uznaniem tej bramki nie zgodzili się młodzi piłkarze Polonii kwestionując i podważając decyzję sędziego. W konsekwencji ujrzeli 4 żółte kartki, w tym bramkarz 2 i musiał opuścić boisko. Może to miało wpływ na dalszą grę drużyny gości.

23.07 Polonia Nysa (juniorzy) – GLKS Kamiennik 7:3 (5:1)
1:0 Krasowski 13 min. 1:1 Wandzel 18 min. 2:1 Krasowski 23 min. 3:1 Kłosiński 27 min. 4:1 Grajny 28 min. 5:1 Trzpioła 44 min. 5:2 Imielski 46 min. 6:2 Bianga 54 min. 7:2 Krasowski 89 min. 7:3 Wandzel 90 min.
Mecz sędziowali: Adam Pawlików i Arkadiusz Koperniak
Do ostatniej chwili prezes klubu, kierownik drużyny, trener Jan Skiba kompletował skład swojej drużyny by zagrać mecz w Nysie. Nie było mowy o odpuszczeniu meczu, bowiem groziło to stratą cennej nagrody za udział w turnieju. Juniorzy Polonii Nysa mieli szacunek dla piłkarzy GLKS, w barwach którego grało 8 piłkarzy o wieku 30+ i zbytnio ich nie męczyli. Dobrze, że regulamin przewiduje zmiany zwrotne.

23.07 LZS Jędrzychów - LKS Biała Nyska 12:2 (9:0)
1:0 Bułka 4 min. 2:0 Pisula 14 min. 3:3 Pisula 17 min. 4:0 Kimla 24 min. 5:0 Bułka 26 min. 6:0 Szyszka 32 min. 7:0 Głąb 34 min. 8:0 Ćwiok 42 min. 9:0 Bułka 45 min. 9:1 Łaciak 50 min. 10:1 Stasiak 56 min. 11:1 Stasiak 69 min. 11:2 Łaciak 72 min. 12:2 Wajzer 78 min.
Mecz sędziowali: Maciej Krzyżowski i Kacper Kulpa.
Wynik meczu sam mówi za siebie kto rządził na boisku. Gra i skuteczność jaką pokazał beniaminek ligi okręgowej bardzo cieszy i rokuje, że w rozgrywkach mistrzowskich będą sukcesy. Organizator turnieju tego mu życzy.

Wyniki: Grupa B

19.07 LZS Maciejowice – LZS Kastor Jasienica Górna 3:2 (1:0)
1:0 Brandys 23 min. 1:1 Ilasz Gracjan 70 min. 1:2 Marcisz 77 min. 2:2 Psiurski 88 min. 3:2 Mizia 90 min.
Mecz sędziowali: Ryszard Wawro i Adam Pawlików.
Końcówka meczu zadecydowała o zwycięstwie gospodarzy. W przekroju całego meczu remis, nie skrzywdził by żadnej drużyny.

21.07 LZS Ścinawa Nyska Korfantów – LZS Gryżów 1:3 (1:1)
0:1 Niemiec 16 min. 1:1 Gala 20 min. 1:2 Niemiec 60 min. 1:3 Bej (samobójcza) 85 min.
Mecz sędziował Ryszard Wawro
Odwieczne derby zawsze są interesujące i sprowadzają na boisko wielu kibiców obu drużyn.
Tak było i w tym meczu. Gospodarzom w porównaniu do meczu z Maciejowicami tym razem chyba zawiodła precyzja zgrania zawodników z pozyskanymi z Korfantowa.
W bramce Gryżowa, trudny do pokonania był Jarosław Janusz. I to też chyba w dużej mierze zaważyło na wyniku meczu.

22.07 LZS Maciejowice – KKS Sudety Burgrabice 4:2 (1:1)
1:0 Chmiel 8 min. 1:1 Wąsik 25 min. 2:1 Przemysław Strąg 70 min. 2:2 Wydra 72 min. 3:2 Psiurski 73 min. 4:2 Strąg Przemysław 80 min.
Mecz sędziowali: Ryszard Wawro i Adam Kitajczuk
Wynik meczu w zasadzie został rozstrzygnięty pomiędzy 70 a 73 minutą. Wydawało się, że goście jeszcze raz doprowadzą do remisu, ale Przemysław Strąg na to nie pozwolił i zapewnił gospodarzom zwycięstwo.

23.07 LZS Kastor Jasienica Górna – LZS Gryżów 1:4 (0:2)
0:1 Skowroński 21 min. 0:2 Kubas 38 min. 0:3 Walichiewicz 52 min. 0:4 Kubas 59 min. 1:4 Nosowski 86 min.
Mecz sędziowali Daniel Jamiński i Sławomir Szostek
W ubiegłym roku obie drużyny grały w wielkim finale XIII edycji o Puchar Starosty Nyskiego na boisku w Ścinawie Nyskiej. Wtedy LZS Gryżów wygrał 1:0 po bramce w 10 minucie Tomasza Niemca. Teraz chyba triumfator tamtego finału przekreślił szanse „Kastorowi: choćby na wejście do wielkiego finału tej edycji.

Pauza LKS Atom Grądy Goświnowice x

Aktualna tabela rozgrywek stan na 23.07.2017 r.

Wyniki zawodów grupa „B”

3 LZS Ścinawa Nyska - Korfantów * LZS Gryżów termin zawodów piątek 21.07.2017 godz.19.00 1-3

33-33

Wyniki rozgrywek II kolejki XIV Turnieju Piłki Nożnej Seniorów „O Puchar Starosty Nyskiego” – 2017.

Grupa „B”

3 LZS Ścinawa Nyska - Korfantów * LZS Gryżów zmiana terminu na 21.07.2017 piątek godz.19.00 wynik 1 - 3

Grupa A.

Polonia Nysa – Atom Grądy Goświnowice (mecz na boisku w Grądach) 4-4 (2-0)
Strzelcy bramek: dla Polonii; Dawid Kłosiński, Oskar Bianga, Jakub Kowalczyk, Krystian Lis.
Dla Atomu; Michał Pietraszek 2, Bartłomiej Zabłocki, Paweł Pasternak.
Składy drużyn:
Polonia Nysa: Tarasek- Dyndor, Kus, Sob, Trzpiołka, Bianga, Lis, Grajny, Kłokosiński, Sikora, Ozimek, Kowalczyk, Kmiecik. Trener Jakub Zaczyk.
Atom Grądy: Marcin Zaczyk – Michał Pietraszek, Kargol, Szymański, Jawor, Zabłocki, Kamil Pietraszek, Robak, Pasternak, Plekaniec, Perkowski, Juras, Zając, Puda. Kierownik drużyny Piotr Zając.
Mecz sędziowali: Maciej Krzyżowski i Ryszard Wawro.
W 47 minucie meczu piłkarze Polonii prowadzili już 3-0 i wydawało się, że juniorzy Jakuba Zaczyka będą dalej punktować. Przez 20 minut gra była wyrównana i toczyła się w środku boiska. W 67 minucie Michał Pietraszek strzelił gola na 3-1, a minutę później strzelił bramkę kontaktową. Wydawało się że remis jest już w zasięgu piłkarzy z Atomu. W 75 minucie Krystian Lis zdobył gola na 4-2 dla Polonii. Końcówka meczu należała jednak już do piłkarzy Atomu, którzy w 85 minucie zdobyli bramkę kontaktową. A remis uratował w 90 minucie meczu rutyniarz Paweł Pasternak.
W przekroju całego meczu, wynik nie krzywdzi żadnej z drużyn.
Na uwagę zasługuje dobra organizacja meczu.

GLKS Kamiennik – LKS Biała Nyska 1-6 (0-2)
Strzelcy bramek: dla GLKS Jakub Rychlik (samobójcza). Dla Białej Nyskiej; Kamil Klimczak 2, Arkadiusz Grajny 2, Sebastian Wałtosz, Łukasz Łaciak.
GLKS Kamiennik: Pawlik – Szubert, Letki, Kowalski, Fujarczuk, Andrzej Lejawa, Sebastian Lejawa, Skalski, Szczotka, Łotwa, Ciecieląg, Juszczyszyn, Wandzel, Jasek, Pluta, Kaliga. Trener Jan Skiba.
LKS Biała Nyska: Rams – Zawadzki, Klepacz, Grajny, Zarzycki, Wolarz, Duda, Bocheński, Hajdas, Łaciak, Szubra, Kachel, Byrtek, Rychlik, Turek, Wałtosz, Klimczak, Sroka. Trener Rafal Baziuk.
Mecz sędziowali: Arkadiusz Koperniak i Sławomir Szostek
Beniaminek klasy „A” LKS rozgromił spadkowicza z tej klasy rozgrywkowej GLKS na ich własnym boisku. Piłkarze Rafała Baziuka strzelili w tym meczu 7 bramek. Przy stanie 6-0 dla nich, na otarcie łez podarowali gospodarzom 1 samobójczego gola. Piłkarze gości pod każdym względem przewyższali gospodarzy którzy pod koniec meczu zamiast grać zaczęli krytykować decyzje sędziów. Skończyło się to wykluczeniem z boiska najbardziej „rozgadanego” piłkarza.

Grupa B.

KKS Sudety Burgrabice – LZS Kastor Jasienica Górna 5-2 (2-0)
Strzelcy bramek: dla Sudetów; Andrzej Spyrka 2, Łukasz Wąsik, Łukasz Pietluch, Damian Łaciak. Dla Kastora: Patryk Humeniuk, Gracjan Ilasz.
Sudety Burgrabice: Broniewski – Sławomir Słowik, Damian Łaciak, Rafał Kalfas, Mateusz Kalfas, Wandzel, Wąsik, Szewczyk, Sewruk, Hankus, Wojciech Matyjas, Pietluch, Andrzej Spyrka, Gadzina. Trener Piotr Bednarczyk.
Kastor Jasienica Górna: Kliś – Gancarz, Kewin Gryz, Alan Gryz, Humeniuk, Dariusz Ilasz, Kazimierski, Michaliszyn, Krzysztof Nosowski, Pydych, Sarkowicz, Ślusarczyk, Wąsowicz, Sobierski, Maźnicki, Gracjan Ilasz, Gąsior, Waldemar Nosowski. Trener Michał Białoskórski.
Mecz sędziowali: Adam Pawlików i Paweł Niemiec.
Na trybunach zasiadło ponad 100 kibiców obu drużyn. Bowiem do Burgrabic przyjedzie Kastor Jasienica Górna wicelider III grupy klasy A, by w Pucharze Starosty Nyskiego zagrać z 3 drużyną tej klasy rozgrywkowej Sudetami Burgrabice. Takie mecze są zawsze ciekawe i trzymają w napięciu do końca. Tak było w meczach mistrzowskich klasy A.
I tak było w tym meczu. Zarówno gospodarze jak i goście mieli kilka okazji do zdobycia goli, ale na przeszkodzie stanęli bardzo dobrze dysponowani tego dnia bramkarze: Mateusz Broniewski i Maciej Kliś. Zarówno pierwszy jak i drugi obronili rzuty karne. W kilku przypadkach zawodnicy obu drużyn mieli źle ustawione celowniki, pudłując z bliskiej odległości bardzo dobre okazje. Ostatecznie gospodarze zasłużenie wygrali 5-2, chociaż w 70 minucie meczu było tylko 3-2. Goście uwierzyli, że mogą doprowadzić do remisu. Jednak w 75 minucie meczu Łukasz Pietluch rozwiał nadzieje gości, a 7 minut później Damian Łaciak dopełnił formalności ustalając wynik tego interesującego spotkania.
Organizacja meczu dobra. Kulturalne zachowanie kibiców obu drużyn.

LZS Ścinawa Nyska Korfantów – LZS Maciejowice 4-2 (3-2)
Strzelcy bramek: dla Ścinawy Nyskiej Korfantowa; Przemysław Stolarczyk 2, Mateusz Martyna, Mariusz Stolarczyk. Dla LZS Maciejowice: Paweł Chmiel, Łukasz Psiurski.
LZS Ścinawa Nyska Korfantów: Kolonko – Przemysław Bej, Chajec, Mateusz Martyna, Gęsiewicz, Mateusz Kamiński, Kowalski, Tomasz Martyna, Przemysław Stolarczyk, Mariusz Stolarczyk, Kubica, Rafał Kamiński, Gołąbek, Tomasz Bej. Trener Paweł Nowacki.
LZS Maciejowice: Andrzej Mizia – Mariusz Mizia, Andrzej Magier, Psiurski, Brandys, Szofer, Kurowski, Dudek, Kubasiewicz, Chmiel, Jędral, Sławomir Magier. Trener Tomasz Faltyn
Mecz sędziowali: Adam Kitajczuk i Daniel Jamiński.
Gospodarze w tym meczu mieli dobrą sposobność wprowadzenia do gry zawodników z Czarnych Korfantów. Drużyny się połączyły i w nowym sezonie grać będą w IV grupie klasy „A” pod nazwą LZS Ścinawa Nyska Korfantów. Jeszcze nie było idealnego zgrania, ale z czasem trener Paweł Nowacki nad tym popracuje. W przekroju całego meczu, gospodarze zasłużyli na zwycięstwo. Goście mimo skąpej ławki rezerwowej pokazali się z dobrej strony, mając w swoich szeregach kilku wartościowych piłkarzy.

Materiał opracował Marian Czeczil

Wyniki zawodów grupa „A” I Kolejka – 16.07.2017 godz. 17.00 niedziela:

Lp. Gospodarze * Goście Wynik zawodów

1 Polonia Nysa * LKS Atom Grądy Goświnowice termin zawodów 15.07.2017 g.17.00 wynik 4-4
2 GLKS Kamiennik * LKS Biała Nyska wynik 1-6
Pauza LZS Jędrzychów x

Tabela rozgrywek grupa "A" stan na 16.07.2017 r.

I Kolejka – 16.07.2017 godz. 17.00 niedziela

1 KKS Sudety Burgrabice * LZS Kastor Jasienica Górna – termin zawodów 15.07.2017 godz.17.00 wynik 5-2

Terminarz zawodów grupa „A”

1 Polonia Nysa * LKS Atom Grądy Goświnowice sędziują: Krzyżowski Maciej, Wawro Ryszard - zmiana terminu na 15.07.2017 sobota godz.17.00
2 GLKS Kamiennik * LKS Biała Nyska sędziują: Szostek Sławomir, Koperniak Arkadiusz.
Pauza LZS Jędrzychów

II Kolejka – 19.07.2017 godz. 18.00 środa !!! –( istnieje możliwość rozegrania zawodów w inny dzień tygodnia lub np. 08/09.07.2017 lub zmiany godziny zawodów tylko po obustronnej zgodzie klubów).

3 LKS Atom Grądy Goświnowice * GLKS Kamiennik sędziują; Dawid Tkacz, Daniel Jaminski. wynik 9 - 1
4 LZS Jędrzychów * Polonia Nysa sędziują: Paweł Niemiec, Adam Kitajczuk. wynik 6 - 2
Pauza LKS Biała Nyska

5 LZS Jędrzychów * LKS Biała Nyska sędziowie: Maciej Krzyżowski, Artur Kulpa
6 Polonia Nysa * GLKS Kamiennik sędziowie: Adam Pawlików; Arkadiusz Koperniak
Pauza LKS Atom Grądy Goświnowice

IV Kolejka – 26.07.2017 godz. 18.00 środa !!! –( istnieje możliwość rozegrania zawodów w inny dzień tygodnia lub np. 08/09.07.2017 lub zmiany godziny zawodów tylko po obustronnej zgodzie klubów).

7 GLKS Kamiennik * LZS Jędrzychów sędziowie zawodów: Arkadiusz Koperniak, Ireneusz Śpiewak
8 LKS Biała Nyska * LKS Atom Grądy Goświnowice sędziowie zawodów:Ryszard Wawro, Adam Pawlików.
Pauza Polonia Nysa

9 LKS Biała Nyska * Polonia Nysa sędziowie: Klaudiusz Mikołajczyk; Tomasz Dąbrowski.
10 LKS Atom Grądy Goświnowice * LZS Jędrzychów - zmiana terminu na 29.07.2017 sobota godz.17.00 Daniel Jaminski. Szostek.
Pauza GLKS Kamiennik

Terminarz zawodów grupa „B”

1 KKS Sudety Burgrabice * LZS Kastor Jasienica Górna termin zawodów 15.07.2017 sobota godz.17.00 sędziują: Pawlików Adam, Niemiec Paweł.
2 LZS Ścinawa Nyska - Korfantów * LZS Maciejowice sędziują: Jaminski Daniel, Kitajczuk Adam.
Pauza LZS Gryżów

3 LZS Ścinawa Nyska - Korfantów * LZS Gryżów zmiana terminu na 21.07.2017 piątek godz.19.00 sędziowie: Ryszard Wawro.Wynik 1 - 3
4 LZS Maciejowice * LZS Kastor Jasienica Górna sędziują: Ryszard Wawro, Adam Pawlików. wynik 3 - 3
Pauza KKS Sudety Burgrabice.

III Kolejka 23.07.2017 godz. 17.00 niedziela

5 LZS Maciejowice * KKS Sudety Burgrabice zmiana terminu zawodów na sobotę 22.07.2017 godz.17.00; sędziowie Daniel Jaminski, Adam Kitajczuk. wynik 4 - 2
6 LZS Kastor Jasienica Górna * LZS Gryżów sędziowie: Ryszard Wawro, Sławomir Szostek.
Pauza LZS Ścinawa Nyska - Korfantów

IV Kolejka 26.07.2017 godz. 18.00 środa !!!( istnieje możliwość rozegrania zawodów w inny dzień tygodnia lub np. 08/09.07.2017 lub zmiany godziny zawodów tylko po obustronnej zgodzie klubów).

7 LZS Gryżów * LZS Maciejowice sędziowie zawodów: sędziowie zawodów: Dawid Tkacz, Daniel Jaminski.
8. KKS Sudety Burgrabice * LZS Ścinawa Nyska - Korfantów - zmiana terminu na 28.07.2017 piątek godz.18.00sędziowie:Ryszard Wawro, Paweł Pępek.
Pauza LZS Kastor Jasienica Górna

V Kolejka 30.07.2017 godz. 17.00 niedziela

9 LZS Kastor Jasienica Górna * LZS Ścinawa Nyska - Korfantów sędziowie: Adam Kitajczuk, Ryszard Wawro.
10 LZS Gryżów * KKS Sudety Burgrabice sędziowie: Szostek, Arkadiusz Koperniak.